Ana Sayfa Genel, Siyaset 1 Temmuz 2019 256 Görüntüleme

CHP’DEN ÇORUM OLAYLARI PANELİ!

  • CHP Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Çorum olaylarının 39. yıldönümü nedeniyle 3 Temmuz Çarşamba günü düzenleyecekleri panele Çorum halkını davet etti.
  • Çorum’un dünyanın ilk barış antlaşması olan Kadeş Barış Anlaşmasını yapan tarihi bir kent olduğuna değinen Tüfekçi, “Dünyanın ilk barış anlaşmasını yaptığı bu kentte 1980 yılında yaşanan kan ve gözyaşı günleri hepimizin ortak acısıdır” ifadelerini kullandı.
  • Cumhuriyet Halk Partisi olarak uluslararası karanlık güçlerin, Türkiye’deki demokratik gelişmeyi boğmak, toplumsal barışı bozmak için Çorum’daki sergilediği kanlı ve karanlık olayların bütün boyutlarda aydınlatılmasını ve bir daha bu tür provokasyonlar olmaması için halkı bilinçlendirmek istediklerini ifade eden Tüfekçi, “Bu amaçla yapmış olduğumuz panele Çorum olaylarında Çorum’da gazetecilik yapmış olan Sözcü Gazetesi temsilcisi Sayın Saygı Öztürk ve olaylarda esir muamelesi gören ve ağır işkenceye tabi tutulan partimiz Avukat Sadık Eral, Çorum halkının tanıdığı, sevdiği 16.Dönem Milletvekili Sayın Adnan Türkoğlu’nu konuşmacı olarak davet ettik.
  • Geleceğimizin aydınlık kalması için faydalı olmasını dilediğimiz panele tüm halkımız davetlidir” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Haber Sitesi | Uzman Tescil