ÇORUM’DAN LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKTI

ÇORUM’DAN LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKTI

Çorum Belediyesi Prof. Dr Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi 8. Sınıf Öğrencisi Hafız Yasin Yaz
Ana Sayfa Genel, SON DAKİKA 15 Temmuz 2019 364 Görüntüleme

MİLLETİN TARİH YAZDIĞI GÜN

15 Temmuz 2016’daki alçak darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti.
Darbeyi canları pahasına püskürterek eşi benzeri görülmemiş bir destana imza atan şehitler, gaziler bugün Türkiye ve dünyadaki birçok şehirde etkinliklerle anılıyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde gizlice yuvalanan FETÖ cuntası, 15 Temmuz 2016 akşamı kanlı yüzünü gösterdi. Terör örgütü, seçilmiş cumhurbaşkanını ortadan kaldırmak, hükümeti devirmek, parlamentoyu, anayasayı ve demokrasiyi ilga etmek amacıyla, kanlı bir darbe girişiminde bulundu.
Pensilvanya şarlatanından aldıkları emirle ülkeyi kan gölüne çeviren üniformalı teröristler, karşılarında Türk halkını buldu.
Darbeci alçakların hedefinde olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine, Türkiye’nin 81 ilinde milyonlarca vatandaş darbe girişimini engellemek ve milli iradeye sahip çıkmak için sokağa döküldü.
Tankların karşısına çıplak elleriyle çıkan vatandaşlar, dünya tarihinde görülmemiş bir direniş destanı yazdı. FETÖ ihaneti, sivil kahramanların, vatansever askerlerin ve emniyet güçlerinin omuz omuza mücadelesiyle bertaraf edildi.
Gasp ettikleri savaş uçakları, helikopterler ve tanklarla kendi halkının üzerine ölüm kusan hainler, 251 kişiyi şehit etti, 2 bin 193 kişiyi yaraladı.
Türkiye’yi karanlığa sürüklemek isteyen hain girişimin ardından geçen 3 yılda, eli kanlı teröristler, 8 darbe girişimi davasında hesap vermeye devam ediyor. Davalarda, Ankara’da 1404, İstanbul’da 255 olmak üzere toplam 1659 darbe sanığı yargılanıyor.
ÇORUM’DA DA PROGRAMLAR VAR
Çorum Belediyesi, 15 Temmuz gecesi destan yazan, bağımsızlığımıza, ezanımıza, bayrağımıza sahip çıkan tüm şehitlerimizi yad etmek, gazilerimize ve milletimize şükranlarımızı sunma amacıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında anma program düzenledi.
Saat:20.30’da 15 Temmuz Hürriyet Meydanı’nına toplanacak olan Çorumlular, 3 yıl önce günlerce nöbet tuttuğu gibi yine meydanlarda olduğunu gösterecek. Saat 21.30’da Esat Kabaklı konseriyle Çorumlularla buluşacak.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil