HİTİTLERİN 3500 YILLIK YAŞAMI YENİDEN CANLANDIRILDI

HİTİTLERİN 3500 YILLIK YAŞAMI YENİDEN CANLANDIRILDI

Çorum’un Boğazkale ilçesinde dünyanın en büyük imparatorluklarından Hititlerin, 3500 yıl öncesindeki yaş
Ana Sayfa Kültür-Sanat 4 Eylül 2019 255 Görüntüleme

MAHALLE KONSERLERİNE GÖRKEMLİ FİNAL!

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen 5 Mahalle 5 konser etkinliği Gülabibey Mahallesi’nde verilen konserle son buldu.
Geçtiğimiz haftalarda yapılması planlanan ancak terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehitlerimiz nedeniyle ertelenen Gülabibey-Mimar Sinan Mahalle konseri Rüsten Eren parkından gerçekleştirildi. Vatandaşların oldukça yoğun ilgi gösterdiği konseri AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Milletvekili Oğuzhan Kaya, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, birim müdürleri, ve çok sayıda vatandaş izledi.
Yerel sanatçılar Özcan Serpinli, Funda ve Nurullah Özel birbirinden güzel eserleri seslendirdiler. Yaklaşık 2 saat süren konsere oldukça yoğun ilgi gösteren vatandaşlar zaman zaman sanatçıların söylediği şarkılara da eşlik ettiler.
SİZLERİN HİZMETKARI OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yaptığı konuşmada yaptıkları konserler içerisinde en yoğun katılımın Gülabibey-Mimar Sinan Mahalle konserinde olduğunu belirtti. Belirlenen 5 mahallede düzenlenen konsere ilginin yüksek olmasının kendilerini de mutlu ettiğini anlatan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Çorum’un bütün renkleri burada. Çorumlular burada, çorumun bütün güzellikleri burada. 5 Mahallemizde 5 konser düzenledik. Bu konserlerde şehrimizin bu tür kültürel etkinlikleri özlediğini gördük. Akkent, Buharaevler, Bahçelievler, Ulukavak konserleri çok kalabalıktı. Bugün görüyoruz ki en yoğun en kalabalık katılım Gülabibey’den oldu, Mimar Sinan mahallemizden oldu. Bundan sonra daha büyük bir aşkla, daha büyük bir sevgi ve coşkuyla Gülabibey’in hizmetkarı olmaya, Mimar Sinan mahallesinin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz. Yaklaşık 150 gün oldu göreve geleli. Geride kalan günlerde büyük bir aşkla çalışmaya gayret gösterdik. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Mahallelerinizde olan taleplerinizi iletebilirsiniz. Başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz burada onlara istediğiniz talebinizi iletebilirsiniz. Bu zamana kadar yapılmamış ne varsa, eksik kalmış ne varsa büyük bir aşkla yapmaya varız diyoruz” ifadelerine yer verdi.

HEP BİRLİKTE ÇORUM’U ANADOLU’NUN YILDIZI YAPACAĞIZ
AK Parti Milletvekili Oğuzhan Kaya ise, Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın’a düzenlemiş olduğu mahalle konserleriyle vatandaşların bir araya gelmesine vesile olduğu için teşekkür etti. Kaya konuşmasında “Sizlerle bizleri bir araya getirdiği için, halkımızın taleplerini yerine getirdiği için ve böylesine güzel bir organizasyonu gerçekleştirdiği için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Başkanımızın Çorum’a yapacağı çok iş var. Biz de vekiller olarak başkanımıza destek olacağız. Hep birlikte bu şehri Anadolu’nun yıldızı yapacağız. Bunun için sizlerin de dua ve desteklerine ihtiyacımız var. Çorum’u güzel bir yere getireceğiz. Yapacağımız çok iş, yürüyeceğimiz çok iş var” ifadelerini kullandı.

BİZE DESTEK VERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM
Gülabibey mahallesinin de sakinlerinden olan AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da, geride kalan tüm seçimlerde kendilerine destek veren mahalle sakinlerine teşekkür etti. Vatandaşların bir araya gelmesinde konserlerin önemine değinen Ceylan “2001 yılından bu yana geçen seçimlerde Mimar Sinan Mahallesi de, Gülabibey Mahallesi de Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dimdik durdu. Sayın genel başkanımız 17 yıl önce bu yıla çıkarken, yeter artık söz milletin demişti.
Bizim buralarda güven içerisinde bu programları yapmak için güvenliğimiz önemli. Her tarafımız ateş çemberi. Cumhurbaşkanımız dünyaya karşı dimdik ayakta duruyor. Dünyaya karşı milletin hakkını sonuna kadar savunuyor. Bize düşen de her zaman olduğundan daha fazla Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmak. Ne diyor sayın cumhurbaşkanımız “Bu bayrak inmeyecek, bu ezanları susturamayacaksınız, bu milleti bölemeyeceksiniz” diyor. O zaman bizim de o insanın yanında durmamız gerekiyor. 17 yıldır, 15 seçimdir verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bu güzel programı yaptığı için, sözümüzde durarak Bağcılardan başlayarak asfalt çalışmalarına devam eden, kaldırım çalışmalarına devam eden, parklara bahçelere başlayan bizleri de şuana kadar mahcup etmeyen Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Milletvekili Oğuzhan Kaya, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Gülabibey Mahalle Muhtarı Hasan Belli sanatçılara çiçek verdiler.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

ÇORUMLULARA ÇAĞRI

ÇORUMLULARA ÇAĞRI

Haber Sitesi | Uzman Tescil