KORUMA KURULU TOPLANDI

  • Sungurlu Koruma Kurulunun üçüncü dönem Eylül ayı toplantısı Boğazkale’de yapıldı.
  • Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin ilgili yönetmeliği gereğince üç ayda bir toplanması gereken Sungurlu Koruma Kurulu Başkanlığının 2019 yılı Eylül ayı toplantısı Boğazkale Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde Dulkadiroğulları Konağı’nda gerçekleştirildi.
  • Sungurlu Koruma Kurulu Başkanı Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken başkanlığındaki toplantı; Boğazkale Kaymakamı Yunus Ataman, Sungurlu Cumhuriyet Savcısı Erhan Tezkorkmaz, Sungurlu Denetimli Serbestlik Müdür Vekili Aytunç Faydacı, Sungurlu Ceza İnfaz Kurumu Müdürü, Sungurlu, Boğazkale ve Alaca Milli Eğitim Müdürleri, Sungurlu ve Alaca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Borsa Başkanları, Sungurlu ve Alaca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı temsilcileri, Sungurlu Emniyet Müdürü ile devlet bankası müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
  • Koruma Kurulu Başkanı Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken’in toplantı için hazırlık yapan Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı’ya teşekkür konuşmasıyla başlayan toplantıda gündem maddeleri ele alındı.
  • Toplantı gündeminde yer alan; hükümlülerin bir meslek edindirilmelerine yönelik açılan kurslar, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlüler ile eski hükümlülerin kendiişlerini kurmalarına yönelik hazırlanan projeler ve maddi durumu zayıf olan hükümlülerin çocuklarına yapılabilecek yardımlar hakkında koruma kurulu üyelerine bilgi verildi. Muhtaç ailelere yardım yapılası için karar alındı.
  • Toplantıda 11.11.2019 tarihinde Türkiye genelinde yapılacak olan fidan dikimi etkinliğinin planlanması yapılarak üyeler bilgilendirildi. Koruma kurulu üyelerinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini belirtmeleri ve gündeme yönelik kararların alınmasıyla toplantı sona erdi.
  • Toplantıda ayrıca, koruma kurulu dördüncü dönem toplantısının Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ev sahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.