TERMOMETRE 42’Yİ GÖRDÜ

TERMOMETRE 42’Yİ GÖRDÜ

Osmancık ilçesinde hava sıcaklığı nedeniyle termometreler 42 dereceyi gösterdi.Osmancık’ta hava sıcaklığ
Ana Sayfa Siyaset 7 Ekim 2019 169 Görüntüleme

ÖZSAÇMACI’DAN SORULAR!

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Türkiye ve Çorum gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti İl Binası’da gerekleştirilen basın toplantısında düşüncelerini kamuoyuyla paylaşan İl Başkanı, yerelde Çorum Belediyesine sordukları bazı soruların cevabını alamadıklarını ve cevap verilmediği taktirde soruların artarak devam edeceğinin altını çizdi.
İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Türkiye ve Çorum gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.İYİ Parti İl Binası’da gerekleştirilen basın toplantısında düşüncelerini kamuoyuyla paylaşan İl Başkanı, yerelde Çorum Belediyesine sordukları bazı soruların cevabını alamadıklarını ve cevap verilmediği taktirde soruların artarak devam edeceğinin altını çizdi.

Özsaçmacı, “Çorumdaki yerel yönetimlerden zaman zaman gerek yazılı gerekse sözlü olarak bilgiler almaya çalışıyoruz ancak tek adam rejimi anlayışını benimseyen yerel yöneticiler ben yaptım oldu mantığı ile hareket etmekteler. Bilgiyi paylaşmaktan imtina etmekteler” dedi.

Özsaçmacı sordukları 19 sorunun cevabını tam anlamıyla alamadıklarını ve Çorum Belediyesi’nden 59 sorunun cevabını kamu oyula paylaşmalarını istedi.

Açıklamasına devam eden Özsaçmacı, “Ülkemiz ekonomik olarak bir dar boğaza girmiş durumda olması uygulanan yanlış politikanın yanı sıra yönetilemez bir hal alan tıkanmış sistem iktidarın günü birlik uygulamaları üstüne sürekli değiştirilen yönetmeliklerle içinden çıkılamaz hal almıştır.

Milletimiz, seçim sonrası ardı arkasına gelen zamlarla kış aylarını nasıl geçireceğinin derdine düşmüştür. Seçim öncesi ve sürecinde söylediklerimizin ve tespitlerimizin doğru çıkması ülkemiz adına şehrimiz adına bizleri üzmektedir. Milletimiz, yalan ve ranta dayalı bu yönetimi hak etmemektedir. O nedenle milletimiz adına sormaya hakkını gasp ettirmeme gayreti ile muhalefet görevimizi sonuna kadar yapacağımızı belirtmek isterim” dedi.

“O SORULARA BİZ CEVAP VERECEĞİZ”

Bekir Özsaçmacı, “İmar rantı uğruna katlettikleri şehirlerimizi kurtaracağız. Kirli politikalarını finanse ettikleri o hortumları milletimizle birlikte kesip atacağız. Çorum’umuzu tüm fertleri ile yaşanabilir güvenilir bir şehir olması için tüm yaptırım araçlarımızı kullanacağız. İYİ Parti çalışıyor, İYİ Parti koşturuyor, İYİ Parti milleti dinliyor.Haklılığımızı gösterdikçe, sansürü kırıp derdimizi, kaygımızı, ülkemiz için şehrimiz için hayal ettiğimiz vizyonu anlattıkça akın akın bize gelen binlerce hemşerimiz var.

Bu milletin evlatları aldatılabilir, yanlış yönlendirilebilir, ancak irfanını teslim etmez. Biz Milleti sevmeye, millete güvenmeye, onun irfanına hitap etmeye devam edeceğiz. O zaman aldatılanlar sorgulamaya başlayacak, o zaman Ak Parti tiyatrosunu izleyerek bir illüzyona hapsedilmiş milyonlar soru sormaya başlayacak. Bugün olduğu gibi!O sorulara biz cevap vereceğiz.

İYİ Parti ona buna eyvallah etmeyenlerin partisidir.Milletimizi bilgilendirmek, haberdar olamadığından haberdar etmek, görmediğini görmesini sağlama adına milletimizin gözünü açmak sesine ses vermeye muvaffak olmak öncelikli görevimizdir.İYİ Parti icazetini ancak ve sadece milletten alanların partisidir.Bunu gerçekleştirmek için artık daha fazla imkânımız, daha fazla aracımız, daha fazla yöntemimiz ve daha güçlü bir teşkilatımız var” açıklamalarında bulundu.

“KİMİN YÖNETTİĞİ DEĞİL NASIL YÖNETİLDİĞİ ÖNEMLİDİR”

Özsaçmacı, “Çorum’umuza uzun yıllardır devlet yatırımları getirilmemekte sanayimizin sıkıntıları, esnafımızın dertleri üst üste sıralanarak ağır yük oluşturmuştur. Merkezi hükümetten gereken yatırım ve destekler alınamamış bunun yansıra yerel yönetimimiz olan belediye imkânlarını hoyratça kullanarak yandaş odaklı iş ve işlemler yapmış ve halen yapmaya devam etmektedir” ifadelerini sözlerine ekleyen Bekir Özsaçmacı, “Çorumda yaşayan her ferdin seçimler yöntemi ile verdiği görevler bizim için kutsal ve çok değerli olduğu bilinci ile partime verdiği muhalefet görevini hemşerilerimizin menfaatine yönelik kullanmaya gayret etmekteyiz. Bizim için kimin yönettiği değil nasıl yönetildiği önemlidir.

Mümkün mertebe yapıcı muhalefet görevini sizler adın gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Takdir edersiniz ki bilgi sahibi olmadan herhangi bir konuda söz söyleme ve makam tutma yanlış bir uygulamadır. Çorumdaki yerel yönetimlerden zaman zaman gerek yazılı gerekse sözlü olarak bilgiler almaya çalışıyoruz ancak tek adam rejimi anlayışını benimseyen yerel yöneticiler ben yaptım oldu mantığı ile hareket etmekteler. Bilgiyi paylaşmaktan imtina etmekteler.

Bu nedenlerden dolayı kamuoyu nezdinde sorularımızı sormaya başlıyoruz. Tüzel kişiliğimizin yasal haklarından olan bilgi edinme yasası doğrultusunda aynı soruları resmi yazı olarak ta belediyemize sunuyoruz.

Sevgili hemşerilerim sizlerden de hassasiyet ile şunları talep ediyorum; iktidara ve yönetenlere sesinizi çıkarmaya bilirsiniz ancak bize karşı sesinizi yükseltmenizi muhalefet görevimizi yapmamız yönünde baskınızı artırmanızı istiyoruz. Bizi rahat bırakmayın oturmamıza fırsat vermeyin. Bizden hesap sorun. Size muhalefet görevi verdim neden denetlemiyorsun diye hesap sorun. Dolayısı ile sizden gelen her şey başımız gözümüz üstünedir. Kıymetli hemşerilerim her birinizi çok seviyor saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Bekir Özsaçmacı 59 soruyu şu şekilde sıraladı;

1- Çorum Belediyesi, 2019 yılı 12-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen Hitit fuar ve Festivali ve 15 Temmuz programı için neden açık ihale değil pazarlık usulü ile ihale yapıldı?

2- Gerçekleşen Hitit fuar ve Festivali Kapsamında yapılan programlara kalem kalem ne kadar ücret ödenmiştir? Bu ücretlerin ödendiği firmalar kimler?

3- Program içeriği hangi kıstaslara göre belirlenmektedir. Geçmişteki gibi bir komite kurulmuş mudur?

4 – 2019 yılı ağustos ayında gerçekleştirilen mahalle konserleri adı altındaki etkinliğin maliyeti ne kadardır?

5- Çorum Belediyesi Su satış tarifeleri Kdv hariç olarak ne kadardır.

6- Belediye mücavir alan içerisinde bulunan tüm su satış tarifelerinin ayrı ayrı neler olduğunun belirtilmesi

7 – Su borcu nedeni ile kesintiye uğrayan kaç abone vardır.

8- Üç fatura ve daha üstünde fatura dönemi ödeme yapmayıp herhangi bir işlem yapılmayan (kesintiye maruz kalmayan) abone sayısı ne kadardır.

9 – Abonelerden alınan atık su bedeli yıllık ne kadardır? Atık su bedellerinin mesken, ticarethane, vb. ve bölge olarak ayrı ayrı belirtilerek verilmesi.

10 – Çorum Belediyesinin abone sayısı ne kadardır? Bu abonelerin dağılımı ne şekildedir?

11- Evsel katı atık bedeli nasıl belirlenmektedir? Evsel katı atık bedeli abone başına yıllık ne kadardır? Toplam evsel atık bedeli toplanan abone sayısı kaçtır?

12- Çorum Belediyesi Su satış tarifelerinde tekrar bir indirim yapmayı düşünüyor mu?

13 – Su faturalarına yansıtılan ücret kalemleri ve oranları/miktarları nelerdir?

14- Çorum Belediyesi Personel Sayısı toplam ne kadardır?

15- Memur, Sözleşmeli personel, Sürekli ve geçici işçi, vb. sayıları ne kadardır.

16- Çorum Belediyesi Personel Ltd. şirketinde çalışan personel sayısı ne kadardır?

17- Çorum Belediyeler Çevre Birliği Personel Ltd. şirketinde çalışan sayısı ne kadardır?

18- Çorum Beltaş Enerji Ulaşım Eğitim Spor ve İnşaat Hizmetleri A.Ş. şirketinde çalışan sayısı ne kadardır?

19- Çorum Belediyesi İktisadi İşletmesi şirketinde çalışan sayısı ne kadardır?

20- Nisan 2019 tarihinde terkin edilen Çorum Belediye Gıda Tanzim Satış Mağazası İşletmesinde ne kadar personel çalışmaktaydı, çalışanlar nereye devredildi.

21- 2018 yılı toplam personel gideri birim birim ne kadar olmuştur?

22- 2019 yılı bütçede belirlenen tahmini personel giderleri ne kadardır?

23- 2018 yılında işçilerin aldığı ilave tediye ve ikramiye ücretleri ne kadardır, kaç işçi alabilmiştir?

24- Çorum Belediyesi Personel Ltd., Çorum Belediyeler Çevre Birliği Personel Ltd., Çorum Beltaş Enerji Ulaşım Eğitim Spor ve İnşaat Hizmetleri A.Ş., Çorum Belediyesi İktisadi İşletmesi, Çorum Belediye Gıda Tanzim Satış Mağazası Şirketlerine 2018 yılında ödenen personel hizmet bedeli ne kardır?

25- Çorum Belediyesi Personel Sayısı 2009-2011-2013-2015-2017-2018 yıllarında toplam ne kadardır? 2018 Ocak ayından ne kadar personel vardır? 31 Mart 2019 da ne kadar personel vardır? 31 Mart 2019 -1Ekim 2019 tarihleri arasındaki personel sayısı ne kadardır? Kaç personel alınmıştır?

26- 2009-31 Mart 2019 yılları arasında kaç sözleşmeli personel alımı yapılmıştır? Bu tarihler arasında kaç kişi özel kalem müdürlüğü yapmıştır? Kaç kişi istisnai kadrodan memur yapılmıştır? İsimleri nelerdir?

27- Çorum Belediyesi Personel Ltd. şirketinde çalışan personel sayısı ne kadardır? Personel şirketine personel alım kriterleri nelerdir? Personel alımı yapılırken kamuoyuna duyuru yapılmakta mıdır?

28- Çorum Belediyeler Çevre Birliği Personel Ltd. şirketi yönetim kadrosunda kurulduğu günden itibaren kimler görev almıştır? Görev alan bu kişiler ne kadar maaş almaktadır?

29- Çorum Beltaş Enerji Ulaşım Eğitim Spor ve inşaat Hizmetleri A.Ş. şirketinde hangi işletmeler bu şirket bünyesindedir?

30 -Bu şirketlerin yönetim kadrosu kurulduğu günden bugüne kadar kimler görev almıştır? Yönetim kadrosu ve şirket bünyesindeki işletmelerdeki yöneticilerin maaşları ne kadardır?

31 – Çorum Belediyesinde kayıtlı araç sayısı ve niteliklerine göre dağılımı nedir?

32- 2009-2019 yılları arasında araç kiralama için ödenen toplam ücret nedir?

33- Bu yıllar arasında ihaleleri alan firmalar kimlerdir?

34- Hangi birim ne kadar araç kiralaması yapmıştır? Hangi firmalar bu ihaleleri almıştır?

35- Belediyede çalışan bazı kişilerin belediyede çalışan kiralık araçları var mıdır?

36- Belediyenin ticari teşekkülleri olan şirketlerindeki araç sayısı ve niteliklerine göre dağılımı ne kadardır?

37- 2018 yılında Çorum Belediyesi ve bağlı şirketlerinde kiralanan araç kaç adet ve nitelik, sınıf, olarak dağılımı nedir?

38- 2009 ile 2019 yılları arasında Çorum Belediyesi ve bağlı şirketlerinde kiralanan araç kaç adet ve nitelik, sınıf, olarak dağılımı nedir?

39- Bu araçların 2009 ile 2019 yılların arasında hangi birimler tarafından kullanılmaktadır?

40- Makam aracı sayısı nedir?

41- Belediye başkan yardımcıları mesai saatleri dışında makam araçlarını kullanmakta mıdır?

42- Belediyenin ticari teşekkülleri olan şirketlerindeki araç sayısı, nitelik, sınıf olarak dağılımı nedir? Alım ya da kiralama için ödenen ücret ne kadardır?

43- 2009-2019 yılları arasında kaç adet sıfır km araç alınmıştır? Bu araçlar hangi firmadan alınmıştır?

44- Belediye tarafından yapılan halk otobüsü ihalesinde kaç yeni kaç eski otobüs vardır? Daha önce yapılan ihaleler ile yeni yapılan ihaleler arasındaki farklar nelerdir?

45- Belediye personel otobüs biniş sayısını neden sınırlandırdı? Bu sınır kaça düşürüldü?

46- Şehir içinde bulunan durak sayıları ne kadardır?

47- Bu durakların kaçında elektronik bilgilendirme sistemi vardır? Bunların kaç tanesi aktif durumdadır?

48- Şehrimizde bir hafta içerisinde kurulan Pazar sayısı kaçtır?

49- Mevcut Pazar yerlerinin kaç tanesinin üzeri kapalı alanı vardır?

50- Bu Pazar yerlerinde Çorum belediyesinin sunduğu hizmetler nelerdir?

51- Pazaryerin Kurulu bulunduğu günlerde vatandaşlarımızın kullanımına sunulan Belediyenin servis hizmetleri var mıdır? Varsa nerelere servis hizmeti vermektedir.

52- TV19’a belediye birimlerinin tanıtımı için ne kadar reklam bedeli ödenmiştir?

53- TV19 için alınan canlı yayın aracı ne kadara hangi bütçeden alınmıştır ve ne kadara satılmıştır?

54- Belediye basın bürosundan 2009-2019 yılları arasında yerel ulusal basın tv ve radyo, televizyonlarına ne kadar reklam bedeli ödenmiştir?

55- 2009 ile 2019 yılları arasında yerel basına ödenen reklam bedellerinin ayrıntıları nelerdir?

56- 2009 ile 2019 yılları arasında ayrı ayrı belirtilmek üzere hangi medya kuruluşuna ne kadar reklam ücreti ödenmiştir?

57- Bazı dernek ve kuruluşlardan ödül alan başkanlar bu derneklerden hangilerinden Belediye adına kaç adet ve ne kadar bedele dergi almıştır?

58- 2009-2019 yılları arasında hangi firmalara ne kadar anket, sosyal doku analizi ücreti ödenmiştir? Bu ücret ödenen firmalar kimlerdir?

59- 2009-2019 yılları arasında dernek ve vakıflarla yapılan programlara aktarılan para ne kadardır? Bunlar hangi vakıf ve derneklerdir?

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

AK PARTİ, 18. YAŞINI KUTLUYOR

AK PARTİ, 18. YAŞINI KUTLUYOR

Haber Sitesi | Uzman Tescil