ÇORUM’DAN LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKTI

ÇORUM’DAN LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKTI

Çorum Belediyesi Prof. Dr Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi 8. Sınıf Öğrencisi Hafız Yasin Yaz
Ana Sayfa Eğitim, Genel 18 Ekim 2019 248 Görüntüleme

ÇORUM’A KOBİ HASTANESİ KURULACAK

  • Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Çorum’da Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle “KOBİ hastanesi” kuracaklarını bildirdi.
  • Öztürk, yeni dönem vizyonu hakkında bilgi vermek üzere gazetecilerle üniversitenin sosyal tesislerinde bir araya geldi.
  • Rektör Öztürk, toplantıda, giderilebilir sıkıntıları olan kimi küçük ve orta ölçekli işletmenin sorunlarının çözümü için destek görmezse kapanabildiğine dikkati çekti.
  • Bu tür işletmelerin ticari faaliyetlerini sürdürmesine yardımcı olmak üzere arayışa girdiklerini belirten Öztürk, “Hocalarımızın teklifiyle Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde ‘KOBİ Hastanesi’ kuracağız. Burada küçük ve orta ölçekli işletmelerin sorunlarını alanında uzman akademisyenlerimizin rehberliğinde gidermeyi hedefliyoruz.” dedi.
  • “KOBİ Hastanesi” projesinin protokolünün kısa süre içerisinde imzalanacağını vurgulayan Öztürk, “KOBİ Hastanesinde tıpkı normal hastanelerde olduğu gibi hasta-doktor mahremiyeti olacak. Burada firmaların bilgileri korunacak ve üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmayacak. Bunun için firma yetkilileri ve uzmanlarımız arasında mahremiyet sözleşmesi imzalanacak. Bu şartlarda onların sorunlarını çözecek bir ortam oluşturacağız.” diye konuştu.
  • Öztürk, KOBİ’lere birçok alanda hizmet vereceklerini belirterek, “Örneğin finansal araçları kullanmayı bilmeyen firmaya veya herhangi bir hukuki süreçle ilgili tıkanma yaşayan firmaya destek olacağız. Firmalara kamu teşviklerinden nasıl yararlanabileceği, nasıl proje yazabileceği konularında hizmet vereceğiz. Akademisyenlerimiz bu gibi konularda küçük ve orta ölçekli işletmelerimizin sıkıntılarını çözecek ya da çözüme yardımcı olacak mekanizmayı kuracak. Burada kliniklerdeki gibi bire bir tedavi uygulanacak. Bu gibi destekler olmadığı için kapanmak durumunda olan küçük ve orta ölçekli işletmelere destek sağlamayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

MESLEK KURSLARI İLGİ GÖRÜYOR

MESLEK KURSLARI İLGİ GÖRÜYOR

Haber Sitesi | Uzman Tescil