ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

Koronavirüs salgınından Çorum'da hayatını kaybedenlerin sayısının 9 olduğu açıklandı. Türkiye'de koronav
Ana Sayfa Kültür-Sanat 23 Ekim 2019 195 Görüntüleme

CUMHURİYETTEN GÜNÜMÜZE ÇORUM SERGİSİ!

  • Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyetten Günümüze Çorum” Konulu Fotoğraf Sergisi Çorum Belediye Sanat Galerisi’nde açıldı.
  • Açılışa Çorum Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, İl genel Meclis Başkanı Osman Günay, daire amirleri sanatseverler ve öğrenciler katıldı.
  • Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Turan Candan, “ Cumhuriyet Bayramı’nın hemen arefesindeyiz. Cumhuriyetimiz 100. yılına yaklaşıyor. Bu günlere kolay gelmedik. Bu yıl Kurtuluş Savaşı’nın 100. yıl dönümü. Cumhuriyetimiz kurulduğundan bu yana hem memleketimizin genelinde hem de Çorum’un genelinde nasıl bir süreçten geçildi, insanlar neler yaşadı bunların fotoğraflarla günümüz kuşağına aktarılması çok önemli. Çünkü geçilen bu sürecin yeni nesiller tarafından kıymetinin bilinmesi lazım. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.
  • Vali Yardımcısı Recep Yüksel ise konuşmasına Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlara minnet ifadeleriyle başladı.
  • Yüksel, “ Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaşıyoruz. 19 Mayıs 1919 Kurtuluş Savaşı’nın başladığı yılın 100. yılını idrak edeceğiz. Bizde Çorumlular olarak 29 Ekim ve Cumhuriyetin 96. yılına bir hafta kala bütün kurum ve kuruluşlarımızla, katkı sunan Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte 29 Ekim programı hazırladık. Bu gün bu programın birinci etkinliği olarak programı başlatmış oluyoruz.29 Ekim akşamı Kadeş Barış Meydanı’nda konser ve havai fişeklerle tamamlayacağımız bu programın tamamına katılmanızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.
  • Yüksel, yeni neslin internet çağında yetiştiğinin ve bilgiye kolayca ulaşabileceklerinin altını çizerek, “ Bizden öncekilerin yaşadıklarını biraz daha candan anlayabilmemize yardımcı olacak bu fotoğraflar keyifle bazen de gözlerimiz yaşararak önümüzde duruyor.Genç arkadaşlarımızdan ricam atalarının cefakar, vefakar çabalarını, ayak izlerini sürerek hissetsinler” açıklamalarında bulundu

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil