ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

Koronavirüs salgınından Çorum'da hayatını kaybedenlerin sayısının 9 olduğu açıklandı. Türkiye'de koronav
Ana Sayfa Yaşam 5 Kasım 2019 160 Görüntüleme

KALİTELİ YAŞLANMA PROJESİ’NE AB DESTEĞİ

  • Çorum Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü liderliğinde; Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Çorum Halk Eğitim Merkezi ve Çorum Aile Hekimleri Derneği ortaklığında Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansına sunulan Erasmus+ KA104 Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği projesi kabul edildi.
  • Hibe desteği almaya hak kazanan ‘‘Kaliteli Yaşlanma ve Rekreasyon Proje Sözleşmesi’’ Ulusal Ajans ve Çorum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında imzalandı.
  • Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Yaşlılık dönemi; yaşam kalitesinin gerilediği dönemlerden birisidir. Yaşamın son dönemi eğer gerekli önlemler alınmazsa bir başkasına tam bağımlı olduğumuz bir aşamaya ulaşabilir. Bu nedenle sağlıklı yaşlanma alanındaki çalışmaların amaçlarından bir tanesinin bağımsız geçirilen yaşam süresinin uzatılması, yaşamın ileri yaşlarında bağımlılığın mümkün olduğunca azaltılması veya ileriye ötelenmesi olmalıdır. Bu gerekçeden yola çıkarak projemizin genel amacı; kaliteli yaşlanma ilkesine uygun olarak, yaşlı bireyleri fiziksel rekreasyon ve egzersize yönlendirerek, toplumun genel sağlık gelişimine katkı sağlamak için oluşturulacak rekreasyon alanları ile bireylerin kaliteli bir yaşlılık süreci geçirmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır” denildi.
  • Bu kapsamda diğer ülkelerde yapılan iyi uygulamaları yerinde gözlemleyerek ülkemizde uygulanması hedefleniyor.
  • Projenin imzalanması ile proje ekibi ilk toplantısını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde yaptı. Toplantıda projede yer almak isteyen katılımcıları belirlemek amacıyla Seçim Komisyonu oluşturuldu. Hareketlilik öncesi yapılması gereken hazırlıklar konuşularak konsorsiyum üyeleri arasında görev dağılımı yapıldı. Proje takvimine göre katılımcılar için dilsel ve kültürel hazırlıkların tamamlanmasının ardından hareketlilikler başlatılacak.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil