TÜRKEŞ’İ FOTOĞRAFLARIYLA ANDILAR

 • Çorum Ülkü Ocakları Üniversite Birimi tarafından Türk siyasetinin önemli isimlerinden milliyetçi hareketin lideri merhum Alparslan Türkeş’in 102. Doğum Yılı nedeniyle hazırlanan anma etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.
  1997 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Alparslan Türkeş, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu olmasının yanı sıra devletin önemli kurum ve kuruluşlarının kurulmasına da öncülük etti.
 • Ülkü Ocakları Üniversite Birimi tarafından Alparslan Türkeş’in 102. Doğum Yılı nedeniyle fotoğraf sergisi açıldı.

 • Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen serginin açılışına; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Ülkü Ocakları İl Başkanı Orhan Tosik, Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi Selim Aydın, TÜRKAV Başkanı Ilyas Gül ve MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
  Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik, açtıkları resim sergisinde merhum liderleri Alparslan Türkeş’in hayatından kesitlerin sunulduğu fotoğrafların yer aldığını söyledi.
  Merhum Alparslan Türkeş’in vefatının seneyi devriyesinde Ülkü Ocakları olarak fotoğraf sergisini açarak bir kez daha yad ettiklerini belirten Tosik, “Ömrünü her zaman Türk milleti için adamış, hayatının her safhasında Türk milleti için çile çekmiş Başbuğumuzu Rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.
  MHP İl Başkanı Agah Karapıçak ise,  “Mukaddesatlarına sahip çıkan ülkü erlerine selam olsun” diyerek konuşmasına başlarken, “Başbuğ’umuzu rahmet ve minnetle anıyoruz. Bugün burada resim sergisini açarak herkesin ve yeni yetişen Türk gençliğinin Başbuğumuz Alparslan Türkeş’ tanımasını istedik “ açıklamasında bulundu.