KONGRELER TEK ADAYLI OLACAK

  • Kongre sürecinin başladığını belirten Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatçı, kongre sürecinin başladığını ve bu süreci kırıp dökmeden, birlik ve beraberlik içerisinde tek adayla tamamlayacaklarını açıkladı.
  • İlçe ziyaretleri çerçevesinde İskilip’e giden Ahlatcı, partililer ile bir araya gelerek kongre süreci hakkında bilgiler verdi. Kongreye tek aday ile gidileceğinin altını çizen Ahlatçı, “Genel merkezimizin talimatıyla Türkiye genelinde olacağı gibi İskilip’te de kongreye tek aday ile gideceğiz. Genel Merkezimizin uygun gördüğü adayımızın arkasında da hepimiz dimdik durarak, birlik ve beraberliğimizi sağlayacağız’’ açıklamasında bulundu.
  • Herkesin aday olmaya hakkının bulunduğunu belirten Ahlatçı, “Bu davaya emek vermiş olan herkesin tabii ki ilçe başkanlığına aday olma hakkı vardır. Aday olmak isteyen arkadaşlarımızı genel merkezimize bildireceğiz. Burada son sözü genel merkezimiz söyleyecek. Mevcut başkanımızla devam edeceğiz de denilebilir veya aday olan arkadaşlarımızın arasından biriside seçilebilir. Genel merkezimiz tarafından seçilen arkadaşımızla kongreye gideceğiz. Sonuç ne olursa olsun biz burada genel merkezimizin kararına saygı duyarak seçilen arkadaşımızın arkasında dimdik duracağız. Bu süreçten birlik ve beraberlik içerisinde güçlenerek çıkacağız’’ dedi.