CADDE IHLAMUR KOKACAK

CADDE IHLAMUR KOKACAK

Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nde ağaçlandırma çalışmaları başladı. 30 Ağustos’ta yapılacak açılış töreni
Ana Sayfa Genel, SON DAKİKA 9 Aralık 2019 215 Görüntüleme

KOOPERATİF FUARINA KATILDILAR

  • Ticaret Bakanlığı tarafından “Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi” teması ile düzenlenen, Türkiye Kooperatifler Fuarının 3.sü Ankara ilimizde ATO Congresium’da 5-8 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Fuarda yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda kooperatif ve kooperatif üst kuruluşlarının ürünleri ve hizmetleri tanıtıldı.
  • Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin de destek verdiği fuara Çorum’dan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifleri ile Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri katıldı.
  • Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım ile müdürlük personelleri katılarak kooperatiflere fiziki anlamda destek olundu.
  • Rusya, Brezilya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Almanya kooperatif birliklerinin de katıldığı fuar açılışında, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ticaret Bakanlığı Genel Müdürleri, Millet Vekilleri ile Ticaret İl Müdürleri de bulundular.
  • Fuar boyunca çok sayıda söyleşi, çocuk tiyatrosu ve paneller yapıldı. Ortaokullar arası düzenlenen kooperatifçilik konulu resim yarışmasında illerden birinci olan resimler sergilendi ve derece alan Türkiye 1.2.3. ve 4. lerine ödülleri verildi. İlimizden de Süheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Nisa Benzeş Çorum Birincisi seçildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil