ANAMUHALEFET GÖREVİNİ İYİ PARTİ ÜSTLENDİ

  • İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Çorum’da ana muhalefet görevini İYİ Parti’nin üstlendiğini belirterek, AK Parti iktidarına yönelik olarak eleştirilerde bulundu.
  • Parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, gündemde yer alan konularla ilgili değerlendirme yaptı.
  • Özsaçmacı, “Güzel memleketimiz varolduğu günden bu yana hiç bu kadar garip olmamıştı, aldatılmamıştı. 18 yıldır ülkeyi ve 25 yıldır da yerelde Çorum’u aldatarak yönettiler” diyerek eleştirilerde bulundu.
  • Türk Milletinin 5 milyon oy verdiği İYİ Parti’ye muhalefet görevini tevdi ettiğini hatırlatan Özsaçmacı, kendilerine oy veren vermeyen, tüm halkın menfaatlerini savunma görevinin kendilerine verildiğini kaydetti.
  • Özellikle de seçim zamanlarında Çorum’a çeşitli vaatler verildiğini, bu vaatlerin halkı sevindirdiğini vurgulayan Özsaçmacı, “Havaalanı ve Demiryolu ile ilgili en yetkili ağız olan Ulaştırma Bakanından yanıt gelmiştir ve görülmüştür ki yine hüsrandır” dedi.
  • Ankara Milletvekili Şenol Sunat’ın verdiği önerge ile ilgili yaşanan gelişmeleri anlatarak, Çorum’da günlerdir konunun tartışıldığını belirten Özsaçmacı, “Milletimizin mesajını aldık, Çorum’da ana mihalefet görevimizi halkımızın menfaatleri doğrultusunda kullanmaya ant ettiğimizi kamuoyuna bildiririz., 17 yıldır Çorum’da iktidarı takip eden, denetleyen olmaması, bugün olmayacağı anlamına gelmemelidir. Bugün İYİ Parti vardır, umut vardır. Çorumlu hemşehrilerimiz müsterih olsunlar, milletimiz adına Çorum’un tüm sorunlarının takipçisi olacağız” diye konuştu.