‘BİR BİLENLE BİLGE NESİL’ İÇİN İMZALAR ATILDI

  • Çorum Belediyesi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim-Bir- Sen ve Genç Memur-Sen işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinde imzalar atıldı.
  • Çorum Belediyesi Toplantı Salonunda yapılan imza törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Eğitim Bir Sen Çorum Şube Başkanı Tekin Çınar ve Genç Memur Sen İl Başkanı Fatih Okumuş katıldı.
  • İşbirliği hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, amaçlarının gençlerin daha donanımlı ve şuurlu bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak olduğunu söyledi. Asım’ın neslini yetiştirmek gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Aşgın, ” Şehrimizin, ülkemizin geleceği olan gençlerimizi değerlerine bağlı, şuurlu bir nesil olarak yetişmesine katkı verecek her türlü projeyi destekliyoruz, gençlerimize yönelik projeleri önemsiyoruz. Ayrıca, her proje bizi heyecanlandırıyor. Belediyemize, şehrimize, gençlerimize, engellilerimize yönelik projelerin hazırlanması bizleri mutlu ediyor. Çorum’umuza ve Çorum halkına katkı verecek her türlü projeye destek veriyoruz” dedi.
  • Aşgın, projeye emek veren paydaşlara ve projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.
  • Daha sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı proje süresince üzerlerine düşeni yapacaklarını belirterek “Projenin amacına uygun bir şekilde devam edip neticelenmesini arzu ediyoruz.” dedi.
  • Eğitim-Bir- Sen Çorum Şube Başkanı Tekin Çınar da çok önemli bir projeye imza attıklarını dile getirerek. “Bin öğrenci, 100 adanmış öğretmen eşliğinde 3 kitap okuyacak ve analiz edecek. Bu sayede öğrencilerin analiz, algılama ve yorumlama becerileri gelişecek.” diye konuştu.