KONGRELER MERKEZ İLE BAŞLIYOR

  • AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, partisinde kongre sürecinin devam ettiğini belirterek, ilçe kongrelerinin 22 Şubat’ta Merkez İlçe Kongresi’nde start alacağını açıkladı.
  • Havuzbaşı Restaurant’ta düzenlenen toplantıda kongre süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ahlatcı, kongre sürecinde bazı isimlerin adaylıklarıyla ilgili haberlerin çıktığını belirterek, bu sürecin parti genel merkezi kontrolünde yapıldığını kaydetti. Kongrelerin 22 Şubat 2020 tarihinde merkez ilçe kongresiyle başlayacağını, ardından da 28 Şubat’ta Mecitözü, 29 Şubat’ta Alaca, 1 Mart’ta Boğazkale ilçelerinin kongresini yapacaklarını bildiren Ahlatcı, Genel Merkezin kontrolünde adaylar konusunda çalışmalar tamamlandığını, isimlerin kendilerine iletilmesiyle birlikte kamuoyuna açıklanacağını ifade etti.
  • Adayların tüm ilçeler için çok ince ayrıntıları gözeterek, birlik beraberlik ortamını, Çorum’da huzur ortamını bozmayacak şekilde belirlendiğini ve bu doğrultuda da kongreyi yaparak bu süreci bitirmek istediklerini vurgulayan Ahlatcı, diğer ilçe kongrelerinin tarihinin de kesinleşmesiyle birlikte kamuoyuna açıklayacaklarını söyledi.