SANAT SOKAĞI IŞIKSIZ KALDI

  • Sanat Sokağı’nda meydana gelen elektrik arızasının 3 gündür yapılmaması esnafı zor durumda bıraktı.
  • Sokakta yaşanan elektrik arızası nedeniyle dükkanlarını açamayan esnaf, duruma çare bulunmasını istiyor.
  • İş yerlerini mum ile aydınlattıklarını ve ısıtmaya çalıştıklarını belirten Sanat Sokağı esnafı, el ve cep telefonu feneriyle çalışmak zorunda kaldıklarından dolayı duruma tepki gösterdi.
  • 3 gündür elektrik arızasının giderilemediği için işyerlerini kapatmak zorunda kaldıklarını beliirten Sanat Sokağı esnafı, “ Bizler arıza için TEDAŞ’ı aradık, onlar Belediyeyi aramamızı söylediler. Belediyeyi aradık olması bunun üzerine ÇESOB’u aradık yine olmadı. Özellikle belediye başkanına söyledik yine olmadı. 3 gündür elektriğimiz yok esnafımız kan ağlıyor. 27 tane dükkan kapalı. İşyerini açsa ısınacak elektriği yok, bunun için işyerleri açılmıyor. Bizlerde üşümeyi göz önüne alarak işyerimizi açtık” dedi.
  • Şu an koca sokakta 2 esnafın dükkanını açabildiğini kaydeden vatandaşlar, “Bizler sesimizi duyuramadık. Belki sizlerin vasıtası ile duyurabilirsek diye buralara kadar sizleri çağırmak zorundak kaldık “ diye konuştular.
  • Sanat Sokağında kitap satan bir bayan esnaf, “Hem TEDAŞ’ı, hem belediyeyi hemde ÇESOB’u aramamıza rağmen 3 gündür bizlere bir yanıt vermediler. Her gün gliyoruz demelerine rağmen 3 gün geçti hala gelen giden olmadı. Işımız yok, elektriğimiz yok, ısınamıyoruz. Bilgisayarımızı açamıyorum, telefonumu şarj edemiyorum, dükkanımı aydınlatamıyorum, haliyle çalışamıyorum. Arkadaşlarımızın çoğu işyerlerini açmadılar.Bizlerde kargomuz falan geleceği için açmak zorunda kaldık” diye konuştular.
  • Yetkililere çağrıda bulunan Sanat Sokağı esnafları, biran önce elektrik arızasının giderilmesini istediler.