ONKOLOJİ MERKEZİ İSTİŞARESİ!

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Çorum’da yapılacak olan Onkoloji Merkezi binasının inşaatı ile ilgili olarak ilgili kişilerle bir toplantı yaptı.
Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yapılacak olan Çorum Onkoloji Merkezi binası Çorumluların katkısıyla ve yerel imkanlarla inşa edilecek.
Onkoloji Merkezi’nin kazandırılması için yoğun çaba sarfeden AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, sağlık kuruluşları temsilcileri ve konuyla ilgili kişilerle bir araya geldi. Toplantıya İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, Başhekim Prof. Dr. Mesut Sezikli, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Salih Aksu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur katıldı.
Çorum’un son yıllarda sağlık alanındaki kazanımlarına bir yenisinin daha ekleneceğini belirten İl başkanı Ahlatcı, Onkoloji Merkezi ile birlikte kanser hastalarının tedavilerinin Çorum’da yapılacağını ve sevkin önüne geçileceğini kaydetti. Ayrıca bölgede Samsun dışında hiçbir ilde bulunmayan Onkoloji Merkezi’nin çevre illere de hizmet vereceğini söyleyen İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, 50 milyonun üzerinde bir rakama malolacak Onkoloji Merkezi ile ilgili tüm imkanları seferber edeceklerini ve kısa sürede sağlık tesisisin yapılarak insanların hizmetine sunulacağını vurguladı.