Ana Sayfa Genel, SON DAKİKA 27 Şubat 2020 58 Görüntüleme

NİKONYA’YI ÇORUM YAPAN GÖNÜL SULTANLARI

  • Hitit Akademi Derneği, “Nikonya’yı Çorum Yapan Gönül Sultanları” projesi kapsamında teknik gezilere başladı.
  • İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile Hitit Akademi Derneği tarafından yürütülen  “Nikonya’yı Çorum Yapan Gönül Sultanları” projesi teknik  gezilerle devam ediyor.  Projenin ilk teknik gezisi , HİTÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Zekeriya Işık riyasetinde gerçekleşti.
  • Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen ilk teknik gezi  Çorum Elvan Çelebi Zaviyesi’ne yapıldı.
  • Teknik gezi ile Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri Çorum’un inanç turizmi açısından büyük öneme sahip olan Elvan Çelebi Zaviyesi’ni öğrenme ve tanıma imkânı buldular. Ayrıca Tarih yüksek lisans öğrencileri de Türkleşme  ve İslamiyet konularını ele alan dersleri  için önemli bilgileri yerinde görme imkanı kazandılar.
  • Tur sonunda teknik geziye katılan öğrenciler teorik bilgilerini pratikte görme imkânı bulduklarını ve Çorum’un inanç merkezlerini yerinde deneyimlediklerini dile getirdiler. Kendilerine bu fırsatı sunan HİTÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Zekeriya Işık’a teşekkür ettiler.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

KÖFTECİ RIFKI HİZMETE AÇILDI

KÖFTECİ RIFKI HİZMETE AÇILDI

Haber Sitesi | Uzman Tescil