ŞEHİR DEFTERİ’NİN 3. SAYISI ÇIKTI

ŞEHİR DEFTERİ’NİN 3. SAYISI ÇIKTI

Çorum Belediyesi Kültür Yayınları arasında yayımlanan kültür, sanat, edebiyat dergisi Şehir Defteri’nin
Ana Sayfa SON DAKİKA, Spor 26 Haziran 2020 167 Görüntüleme

GEÇMİŞTE SUSUP, BUGÜN İTİRAZ ETMEK ÇOK MANİDAR!

  • Eti Lisesi Gençlikspor Kulübü Başkanı Fatih Yılmaz, amatör futbol maçlarının oynanacağı 1 ve 2 nolu sahaların yerine millet bahçesi yapılması ile ilgili tartışmalara farklı bir bakış açısıyla dahil oldu.
  • Çorum Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol karşılığında yeni stad ve spor salonuna karşılık olarak Çorum Belediyesi’ne devrilecek olan Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı, Atatürk Spor Salonu ile 1 ve 2 nolu futbol sahalarının akıbeti konusunda günlerdir tartışmalar yaşanıyor.
  • Özellikle de amatör futbol müsabakalarının oynandığı sahaların kaldırılmaması noktasında amatör spor kulüplerinden hemen her gün organize bir şekilde itiraz açıklamaları yapılıyor.
  • Bu açıklamalara Eti Lisesi Gençlikspor Kulübü Başkanı Fatih Yılmaz da eklendi.
  • Ancak, Fatih Yılmaz, konuyu en baştan değerlendirerek, “Geçmiş Belediye Başkanı döneminde konuya sesiz kalanların, herşey bittikten sonra feryat figan etmelerini manidar ve anlamsız buluyorum” dedi.
  • Sahalarla ilgili Çorum Belediyesi’nin projesine karşı Av. Teoman Şahin’in kişisel olarak dava açtığını belirten Fatih Yılmaz, kendisinin dışında o günlerde ne ASKF, ne antrenörler, ne hakemler ne de diğer spor taban birliklerinden kimseden ses çıkmadığını ifade etti.
  • Dönemin belediye başkanı Muzaffer Külcü’nün başlattığı projeye karşı kendisinin çeşitli platformlarda itirazda bulunmasına rağmen amatör kulüplerin hiçbir birinden “tık” çıkmadığını hatırlatan Fatih Yılmaz, “O günlerde herkes sus-pus oluyordu. Protokol hayata geçirildi, yeni stad yapıldı, spor salonu yapıldı, herşey bitti birilerin aklı yeni başına geldi. Aman amatör maçların oynandığı sahaların dokunmayın demeye başladılar.
  • O gün açılan davaya bile müdahil olmayanların bugün konuşmalarını anlamakta güçlük çekiyorum. Acaba, o gün susmalarını isteyenler vardı da bugün konuşmalarını mı istiyorlar. O zaman itiraz etmezken gerekçeleri neydi, bugün itiraz etmelerinin altında yatan sebep nedir. İnsanların öncelikle bunu açıklamalarını istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

ÇOCUK KAVGASINDA KAN AKTI

ÇOCUK KAVGASINDA KAN AKTI

Haber Sitesi | Uzman Tescil