ŞEHİR DEFTERİ’NİN 3. SAYISI ÇIKTI

ŞEHİR DEFTERİ’NİN 3. SAYISI ÇIKTI

Çorum Belediyesi Kültür Yayınları arasında yayımlanan kültür, sanat, edebiyat dergisi Şehir Defteri’nin
Ana Sayfa SON DAKİKA, Spor 29 Haziran 2020 122 Görüntüleme

SPOR YATIRIMLARI PROTOKOLÜ İMZALANDI

  • Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bugün Çorum’a yapılacak olan spor ve gençlik yatırımları ile ilgili açıklamalar yaparken tesislerle ilgili devir protokollerini de imzaladı.
  • Beakanlık’ta bugün Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Milletvekilleri Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanlarının da katıldığı bir tören düzenlendi.
  • Törende konuşan Bakan Kasapoğlu, Çorum’da 2002’de bir adet  olan yurt sayısının bugün 7’e çıktığını, 12 olan spor tesisi sayısının da 55’e ulaştığını açıkladı.
  • Merkez ve ilçelerde önemli yatırımları en hızlı şekilde Çorum’a kazandıracaklarının sözünü veren Kasapoğlu, merkez ile birlikte Laçin, Alaca, Dodurga, Osmancık, Bayat ve Oğuzlar İlçesi ile Düvenci Beldesi’ne yatırımların yapılacağını kaydetti.
  • Çorum’un gündeminden düşmeyen stadın imzalanan protokolle bakanlık olarak devralacaklarını bildiren Bakan Kasapoğlu, stadın kalan eksiklerini de bakanlık olarak tamamlayacaklarını söyledi. Yarım kalan spor salonu inşaatını da tamamlayarak Çorum’a kazandıracaklarını belirten Kasapoğlu, eski stadın yerine yapılacak olan millet bahçesi projesi kapsamında taşınması gereken sentetik çim sahaların yerine de 2 tane yeni saha yapacaklarını duyurdu.
  • “Yüzme bilmeyen kalmasın projesi” kapsamında 2 tanesi merkez olmak üzere 3 yarı olimpik havuzu Çorum’a kazandıracaklarını if   ade eden Bakan Kasapoğlu, Çorum’a yeni bir Güreş Eğitim Merkezi. İlçelere gençlik merkezleri, sentetik sahalar yapılacağını vurguladı. 10 bin pota projesi kapsamında Çorum’a da 100 tane pota yapılacağını duyuran Bakan Muharrem Kasapoğlu, yurt yatırımları hakkında da bilgiler verdi.
  • Bakan Kasapoğlu’nun konuşmasının ardından da yapılacak olan tesislerle ilgili protokol imzalandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil