GELECEK’TE BATMAN GÜVEN TAZELEDİ

 • Çorum Gelecek Partisi Merkez İlçe 1. Olağan Kongresi yapıldı. Delegelerin tamamının oyunu alan Levent Batman tekrar Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.
 • Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresinde Kurucu Başkan Levent Batman yeniden Başkan oldu. Tek liste ile gidilen kongrede Kurucu Başkan Batman yeniden Başkan oldu.
 • Gelecek Partisi Merkez İlçe Teşkilatı 1. Olağan kongresi parti binasının toplantı salonunda gerçekleşti.
 • Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresine, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Rumi Bekiroğlu, İl Başkanı Gökhan Külcü ve İl Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Burak Külcü ve Yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Selma Bayraktar ve Partililer katıldı.
 • Tek liste ile gidilen kongrede Kurucu Başkan Levent Batman yeniden Başkan oldu.
 • Kongre Divan Başkanlığını Mahmut Öztemiz yaparken, üyeler ise Adem Candan, Fatih Softa ve Selma Bayraktar’dan oluştu.
 • Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından faaliyet raporları okundu. Ardından da kongrenin açış konuşmasını Merkez İlçe Başkanı Levent Batman yaptı. Kongrelerine katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Gelecek Partisi Çorum Kurucu Merkez İlçe Başkanı Levent Batman, Gelecek Partisi’nin 13 Aralık 2019 tarihinde siyaset arenasında Genel Başkanları Ahmet Davutoğlu’nun tabiriyle cesur ve iyi insanlardan oluşan 152 kişilik kurucular kurulu olarak yerini aldığını söyledi.
 • Kısa zamanda Türkiye genelinde teşkilatlandıklarına dikkat çeken Batman, “Teşkilatlanma aşamasında Çorum’ da da İl Başkanlığı görevini Sayın Gökhan Külcü Başkanımıza tebliğ etmişlerdir. Başkanımızın kurmayları ile yaptığı durum değerlendirmesi sonucunda şahsımı kurucu Merkez ilçe Başkanlığına layık görmüşlerdir. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.
 • En kısa zamanda Merkez ilçe olarak kurucular kurulunu oluşturduklarını belirten Batman, “Çorum olarak 15 mahallemizde Ulukavak, Buhara, Bayat, Yeniyol, Yavruturna, Kale, Bahçelievler, Üçtutlar, Karakeçili, Çepni, Kunduzhan, Gülabibey, Mimarsinan, Akkent Mahallelerimiz olmak üzere tüm mahallelerde teşkilatlanmaya başladık. Bunların çoğunda mahalle başkanlarımızı atamış durumdayız. Çorum’da Merkeze bağlı 200 köyün çoğunda temsilcilerimizi atadık. İnşallah oluşacak yeni yönetim kurulu üyelerimizle tam saha çalışma faaliyetlerimize başlayacağız. Mahalle ve köylerimizi ilmek ilmek dokuyarak, sıkmadık el, feth etmedik gönüller bırakmayacağız. Geleceğe olan yolculuğumuz güçlenerek teşkilatlarımız ile birlikte devam edecektir. Gelecek Türkiye’nin, gelecek Çorum’un olacaktır.” dedi.
 • Kendilerine olan güveni boşa çıkarmayacaklarını ifade eden batman, “Yeni yönetim ile birlikte bizlere güvenen ve inanları mahcup etmeyeceğiz. Yeni yönetimde yer alacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
 • Kongrede bir konuşma yapan Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı Gökhan Külcü, Türkiye genelinde ve Çorum özelinde hızlı bir şekilde teşkilatlandıklarını söyledi.
 • Gelecek Partisi Çorum Merkez İlçe teşkilatının 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdiklerini ifade eden Külcü, “Bugün ilimizdeki ilk kongremizi ilk göz ağrımızı gerçekleştireceğiz. Allah nasip ederse devamında da Alaca Sungurlu Osmancık ve Dodurga ilçe kongrelerimizi yapacağız. Aralık 2019’da partimizin kuruluşundan bu yana Türkiye genelinde ve Çorumumuz özelinde hızlı bir şekilde teşkilatlandık. Hamdolsun bugüne kadar 67 il ve 310 ilçe teşkilâtlarımız kurulmuş durumdadır” dedi.
 • Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Rumi Bekiroğlu yaptığı konuşmada kongrenin hayırlı olması temennilerinde bulundu.
 • Genel başkanları ile yol yürüyen tüm arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bekiroğlu, “Yeni kurulan partiler için süreç maalesef AK Parti kurulduğu dönemdeki gibi yaşadıklarını ve gördüğü eziyetleri yeni kurulan partilere de göstermekten sakınmıyor. Bizler bundan dolayı da pişman değiliz. Genel Başkanımız şu anda genel kongre için Diyarbakır’da bulunuyor. Diyarbakır’da büyük bir konvoy oluştuğu için sizlere yapacağı konuşmada aksaklığa uğradı fırsat bulamadık. Ama çok değerli ağabeyimiz partimizin kurucusu yol arkadaşlarımızdan Genel Başkan Yardımcımız Ayhan Sefer Üstünbey birazdan bizlere canlı telefon bağlantısı ile hitap edecektir” dedi.
 • Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün yapılan canlı telefon bağlantısında teşkilata hitaben yaptığı konuşmada kongreden Çorum’a hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
 • Diğer ilçe kongrelerinin de yapılması temennisinde bulunan Üstün, “Çorum’un hak etiği yerde bulunmasını cani gönülden istiyoruz ve kongremizin hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu korku ikliminden bu sıkıntılı zamanda bizler 152 kişi ile yola çıktık, Rumi kardeşimizde bu kişilerin arasında ama asıl kahramanların sizler olduğunu buradan söylemek istiyorum” dedi.
 • “Gelecek Partisi’nin Anadolu’da kökleşmesini sağlayacak olan sizlersiniz” diyen Üstün, “ Bizler gelecek için ümitliyiz, sizlerde ümitli olmalısınız” diye konuştu.
 • Siyasette AK Parti ile yola çıktıklarını hatırlatan Üstün, AK Partinin inanılan değerlerinden saptığını söyledi.
 • AK Parti’de kimsenin yolsuzluk kelimesini ağzına alamadığını belirten Üstün, “AK Parti’de artık kimse yolsuzluktan ve yoksulluktan bahsedemiyor, kimse yasaklardan bahsedemiyor, hiçbir AK Partili, İl başkanından, milletvekiline kimse bu kelimeleri telaffuz edemiyor. Şu anda ekonomi bitmiş durumda peki bakanı görevden alabilirler mi alamazlar, devlet yönetimi artık aile yönetimi haline gelmiştir. Bazı vatandaşlarımız hala bunların farkında değil” şeklinde konuştu.
 • Üstün, enflasyonun tavan yaptığı ülkede AK Partililerin Berat Albayrak’ı kurtarma derdinde olduğunu söyledi.
 • Öte yandan Levent Batman Başkanlığında oluşturulan Merkezi İlçe Yönetim Kurulunda şu isimler görev aldı:
 • YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER;
 • Mustafa Yiğiter, Mustafa Akdağ, Hüseyin Erarslan, Buket Cingöz, Şükrü Erdal, Mesut Ballı, Kadir Saraç, Burak Karaca, Mustafa Duzcu, Önder Güleç, Ertuğrul Gelgör, Mustafa Başıbüyük, Necdet Marım, Emrah Martı, Sait Barandak, Fatih Kabakçı, Hülya Kaşıkçı, Ahmet Oğuz Uygur, Muhammed Taha Derin, Mesut Köse, Halit Şahin, Alper Emin Köken, Selami Kara, Ayşe Şahin
 • YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER;
 • Murat Al, Hakan Dal, Emine Şahin, Hamza Cebe, Veysel Temiz, Murat Cantegin, Erkan Öksüz, Esat Şirin, Hüseyin Ölçer, Mustafa Emre Ersoy, Ahmet Okutan, Emre Sırımsı, İrfan Tunç, Doğan Aydoğdu, Hasan Topçal, Lütfi Palabıyık, Kadir Kireç, Erhan Hasgül, Osman Sert, Abdulsettar Uyar, Süleyman Cıbır, İlhan Orta Tepe, Hakan Kurt, Lokman Çağırgan, Asım Karaçoban