2 GÜNDE 21 CAN KAYBI DOĞRU DEĞİL!

Çorum Valiliği, şehirde 2 günde 21 kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Çorum Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizde bazı yerel basın ve internet sitelerinde “Çorum’da 2 günde 21 kişi koronavirüs nedeniyle öldü” şeklinde haberler yayınlanmış ve kaynak olarak İlimiz Valisi gösterilmiştir” denildi.

Çorum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “Sayın Valimiz 04.09.2020 Cuma günü basın mensuplarına Cuma Pazarı denetimi sonrasında konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuş, o tarihten sonra da kurumsal olarak veya Sayın Valimiz tarafından başkaca bir bilgi paylaşımı yapılmamıştır. Haberlerde verilen bilgiler veya internet paylaşımları resmi bilgiler değildir.

İki gün içinde vefat edenlerin hepsinin covid-19 kaynaklı olduğu bilgisi gerçekleri yansıtmamaktadır. Bayramdan sonra vakalarda ciddi bir artış yaşandığı doğrudur. Pandemi konusunda Valiliğimiz ve resmi kurumlar haricinde yapılacak açıklamalara itibar edilmemesini, bu illetten korunmak için alınan tüm önlem ve tedbirlere hep birlikte uyarak bu zor günleri atlatmamız; sevdiklerimize, çevremize ve milletimize karşı borcumuzdur. Bir kez daha mesafe, hijyen, maske kurallarına uyulmasını, kalabalık ortamlardan uzak durulmasını hasseten rica ediyor; sağlıklı, huzurlu günlerin en yakın zamanda gelmesini temenni ediyoruz.”

Bir cevap yazın