KOÇHİSAR İLE ALACA TARIMI ŞAHLANACAK.

AK Parti Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya, Alaca Tahıl Pazarı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Koçhisar Barajı’nın sulama projesiyle ilgili bilgiler veren Milletvekili Kaya, barajın toplamda 120 bin dönüm alanı sulayacağını belirtti.

Kaya, “Hemşerilerimizle istişarelerde bulunduk. Koçhisar Barajı 1. etapla 75 bin dönüm arazi suyla buluşturduk, inşallah bu sene 2 etabın ihalesini de yaptıracağız ve 45 bin dönüm araziyi de su ile buluşturacağız. Toplamda 120 bin dönüm araziyi suya kavuşturuyoruz” dedi.

Tahıl pazarı ziyareti sonra inşaatı bitme aşamasına gelen KYK yurdundan incelemelerde bulunan Kaya, 340 öğrenciye hizmet verecek KYK binasının son aşamasına gelindiğini ve otel konforunda olan odaları ile öğrencilere güzel bir hizmet sunulacağını, sosyal alan ve spor alanları ile Alaca’da üniversite eğitimi görecek öğrencilere yakışır bir yurt olacağını dile getirdi.

Ziyaretlerine devam eden Kaya, Belediye tarafından yapılan Kır Düğün Salonunda Kaymakamlık Hizmet Binasında ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığından Belediyeye kazandırdığımız ve Belediye tarafından Makina Parkı yapılacak alanda incelemelerde bulunarak çalışmaları yerinde inceledi.

Makina parkından boşalan 7 bin metrekare alana ise TOKİ yaptıracaklarının müjdesini veren Milletvekili Kaya, Alaca’nın çehresinin her geçen gün değiştiğini ve daha da modern bir şehir olduğunu vurguladı.

Kaya “Alacamız her zaman bizlere sahip çıktı, bizde Alacamıza hak ettiğini hizmeti getirmek için tüm gayretimiz ile çalışıyoruz” dedi.

Vatandaşlarla da bir araya gelen Kaya, Ak Parti İlçe Teşkilatı toplantısına katılarak ilçe teşkilatı ile istişarelerde bulundu. Kaya’ya Alaca ziyaretinde Belediye Başkanı Halil İbrahim Şaltu, İlçe Başkanı Ragıp Ağaçdan, İl Genel ve Belediye Meclis Üyelerimiz ve teşkilat üyelerimiz eşlik etti.

Bir cevap yazın