TARİHİ CAMİ YENİDEN HAYAT BULDU

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız’ın girişimleri sonucu Sungurlu İlçesi Yörüklü Köyünde 1516 yılında Ergülü Baba tarafından yaptırılan tarihi Ergülü Baba Camiinin onarılarak yeniden hayat bulmasını sağladı.
CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, duyarlılığından dolayı Vali Çiftçi’ye teşekkür etti.
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, beraberindeki protokol üyeleri ve bazı siyasi parti yöneticileriyle birlikte Cuma namazını Yörüklü Köyünde 1516 yılında Ergülü Baba tarafından yaptırılan tarihi Ergülü Baba Camiinde kıldı.
Bilindiği üzere; CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Yörüklü Köyü’nde bulunan tarihi camiyi incelemiş ve yaklaşık 600 yıllık tarihi camiye sahip çıkılmasını, gerekli onarım çalışmalarının yapılmasını istemiş, yetkilileri göreve çağırmıştı.
Tahtasız ayrıca Vali Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek caminin durumu hakkında bilgi vermişti.
Sungurlu – Yörüklü Köyü’nde bulunan ve 590 yıllık geçmişe sahip tarihi camiinin, bakım ve onarım çalışması gerektirdiğini ileterek, en son 1999 yılında tamirat gören tarihi caminin, ata yadigarı, tarih kokan bir yapı olduğunu, tarihi özelliği bulunan esere sahip çıkılması gerektiğini anlatan Tahtasız, “caminin küçük çaplı onarım çalışmalarına ihtiyacı var. Gerçek özellikleri korunarak yeniden ayağa kaldırılması gerekiyor” demişti.
Bunun üzerine Vali Çiftçi, Yörüklü Köyünde gelmiş, tarihi camide incelemelerde bulunmuştu.
İç dizaynı ve çevre düzenlemesi yapılan camide ilk Cuma namazı kılındı. Cuma namazı sonrası Vali Çiftçi ve beraberindeki heyet, Ergülü Baba Türbesi’nde incelemelerde bulundu.
Caminin yeniden ibadete açılışı için düzenlenen programa katılan CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, yakın ilgisi, duyarlılığı ve desteğinden dolayı Vali Mustafa Çiftçi ile emeği geçenlere teşekkür etti.