DEVLET DESTEKLERİ TEK PORTALDA

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Çorum Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Özden Özgür Yalçın, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünce hazırlanan devlet destekleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’nün, yatırımcıların, girişimcilerin iş ve işlemlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı hayata geçirdiğini bildiren Yalçın, Güncel devlet destekleri bilgilerini tek bir platformda toplayan www.yatirimadestek.gov.tr internet sitesinin yayın faaliyetine başladığını duyurdu.

Yalçın, “www.yatirimadestek.gov.tr sitesi sayesinde, devlet tarafından verilen destek, hibe ve teşvikler tek çatı altında toplanmış olup, yatırım yapmak, iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenlerin hizmetine sunulmuştur.  Yatırımcılar, internet sitesinde yer alan Teşvik Robotunu kullanarak, yatırım yapmayı düşündükleri şehir ve sektörle ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yatırım teşvikleri hakkında da bilgi sahibi olabilmektedir. Yatırım teşviklerinin hesaplamalarını yaparak teşviklerin sunulduğu tüm avantajları görebilmektedir” dedi.