KAYA YÖNETTİ, CEYLAN EŞLİK ETTİ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, AK Parti Sivas Merkez İlçe 7. Olağan Kongresine katıldı.

Kongre öncesinde il ve ilçe başkanları ve teşkilatları ile toplantı düzenledi. Toplantıya Ankara’dan Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile gelen MKYK üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve kongre başkanlığı yapmak için İç Anadolu Bölge Koordinatörü Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya da katıldı.

Toplantıda konuşan Ceylan, “Gördüğüm üzere Sivas’ta güçlü ve istişareli bir teşkilat var. İl Başkanı ve İlçe Başkanlarının birliği ve beraberliği Sivas’ta başarının hiç bir zaman bitmeyeceğini, Ak Partiye ve Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan desteğin ilelebet sürdüreceğini gösteriyor. Milletvekilimiz Oğuzhan Kaya ile 2006’dan bugüne kadar gerek Çorum Merkez İlçe Başkanlığım döneminde gerekse İl Başkanlığım döneminde şuanda da olduğu gibi hep birlik, beraberlik ve istişare içerisinde çalıştık. Bugün ikimizde Milletvekili olarak Çorum’umuza hizmet etmek için gene birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz.” dedi.

Ceylan’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Milletvekili Oğuzhan Kaya ise,  “Sivas’taki birlik ve beraberlik görüyorum ki başarıyı getiriyor. Sivas’a teşkilat göreviniz gereği devamlı geliyoruz, her geldiğimizde başarının üstüne bir yeni başarı daha koyularak gidildiğini görüyorum. Sivas Kongrelerimizin bir çoğunu gerçekleştirdik, bazı ilçelerde mevcut başkanlarımızda bazı ilçelerde ise yeni adaylarımız ile devam ediyoruz. Tüm başkanlarımızın çabası ve gayretini görüyoruz, her birinde ilk günkü heyecan ve aşk ile görevlerini yaptıklarını ve başarılarının üstüne koyarak gittiklerini görüyoruz. Ahmet Sami Ceylan vekilimizin dediği gibi birlik, beraberlik ve istişare başarının vazgeçilmezidir. Bugün aramızda bulunan tüm başkanlarımız 2023 seçimlerimize çok büyük çaba ve gayret ile çalışıyor. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023 hedeflerine başarı ile koşacağız” ifadelerini dile getirdi.

Başkanlarla gerçekleştirilen İstişare toplantısı sonrasında Merkez İlçe Kongresini gerçekleştirmek için kongre alanına geçildi. Kongre Divan Başkanlığını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın yaptığı kongrede Sivas Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay seçildi.

Bir cevap yazın