ÇORUM’DA YÜZ YÜZE EĞİTİME KATILIM %80

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı İmam Hatip Mezunları Derneği’ne iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette, ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz ve yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler yer aldı.

ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, derneğin pandeminden önce okullarda yaptığı aktiveler ve sosyal etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Boyraz, Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs salgını nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntılardan dolayı bu yıl okullarda yapmayı planladıkları sosyal etkinliklerin bir çoğunu ertelemek zorunda kaldıklarını yaptıkları, yaptıkları dernek faaliyetlerini ise fiziki mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak yerine getirdiklerini söyledi.

Dernek olarak öğrencilere yaptıkları katkılardan bahseden Boyraz, ihtiyacı olan birçok öğrencinin İmam Hatip mezunlarının katkıları ile ihtiyaçlarının karşılandığını ifade etti.

ÇORİMDER’in çalışmalarını takdir ve ilgi ile takip ettiklerini belirten Sarı, derneğin okullarda yapacağı sosyal faaliyetler ve kültürel çalışmalara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ortak olacaklarını ve yapılacak projelere imza atmaktan memnuniyet duyacağını kaydetti.

Öncüspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Halil İbrahim Bolat da, kulüp olarak İmam Hatip okullarında yapılan başta ata sporun okçuluk ve diğer spor faaliyetleri konusunda İl Müdürü Sarı’ya bilgiler aktardı.

Çorum’da Pazartesi gününde itibaren 32 anaokulu ve 163 İlkokulun 2020-2021 Eğitim ve Öğretime başladığını açıklayan Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “İlkokullarda yüz yüze eğitim programına katılım oranının yüzde 70-80, bu oran anaokullarında % 45, taşımalı eğitimde ise yüzde 55 oranındadır. Çorum’daki bu katılım oranı Türkiye ortalamasının üzerindedir” dedi.

Korona virüs salgınından korunmanın en önemli faktörlerden birisinin tedbirlere uymak olduğunun altını çizen Sarı, büyük bir vaka artışı yaşanmadığı sürece 8 ve 12 sınıfların zamanında öğretime başlayacağını söyledi.

Dernekte bulunan öğrencilerle sohbet eden Sarı, onlara çeşitli nasihatlerde bulunarak, geleceğe yönelik hedeflerini sordu.

Bir cevap yazın