KÜLCÜ’DEN STADYUM AÇIKLAMASI!

Belediye eski Başkanı Av. Muzaffer Külcü, Çorum Şehir Stadyumu’nun maliyeti ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Külcü, stadyum maliyeti ile ilgili yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, 180 milyon TL’ye yaptırıldığı iddia edilen stadyumun ihale bedelinin 59 milyon+KDV olduğunu açıkladı.

Külcü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu bilgelere yer verdi;

“Başkanlık dönemimizde şehrimize kazandırdığımız Çorum Şehir Stadyumu’nun toplam maliyeti ile ilgili özellikle sosyal medya başta olmak üzere bir kısım genel medyada iftira boyutunda rakamlar dolaşıyor. 180 milyon TL’ye yaptırıldığı haberi yapılmaktadır. Stadyumun ihale bedeli 59 milyon + KDV’dir. İş bitene kadar ihale yasasından kaynaklanan muhtemelen %10 civarında fiyat farkı ödenmiştir.

Sözleşmesine imza attığımız bedel budur. İşin bitirilme bedeli de budur. Bunun dışında yazılan, konuşulan rakamlar uydurmadır. Gerçeklerle uzaktan yakından alakası yoktur. Ayrıca TOKİ’nin, Spor Bakanlığı’nın yaptırdığı stadyumlar dahil olmak üzere ihaleleri yarım kalıp, tasfiye edilip yapımı 4-5-6 yıl sürmeyen istisnai birkaç stadyumdan birisidir.

Yine ilgilenenler başkaca stadyumların maliyeti ile mukayese ederlerse Çorum Stadyumu’nun çok ekonomik bir maliyetinin olduğunu da göreceklerdir. Ümit ederim bundan sonra haber yapacaklar sorup Belediyeden doğru rakamları alırlar ve belki gerçek dışı rakamları yazanlar da haberlerini düzeltirler.”

Bir cevap yazın