ÇORUM’A 150 MİLYON PANDEMİ DESTEĞİ!

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, pandemi sürecinde Çorum’da 150 milyon TL destek geldiğini açıkladı.

İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Şahinbaş ve Belediye meclis Üyesi Bülent Özdoğan ile birlikte Kentin Gündemi’ni ziyaret eden Milletvekili Ceylan, haber sitesi genel yayın yönetmeni Mehmet Güley ile görüştü.

Ziyaret sırasında konuşan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Türkiye’nin dünyanın öncelikli gündemi olan koronavirüs salgını ile ilgili olarak son gelişmelerden bahsetti. Türkiye’nin tüm dünyayı saran bu süreci çok iyi yönettiğinin altını çizen Milletvekili Ceylan, dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de başta Hacettepe Üniversitesi olmak üzere aşı çalışmalarında önemli aşamaya gelindiğini kaydetti.

Yaşanan sürecinde en kısa sürede atlatılacağına inandığını vurgulayan Ceylan, Çorum halkına da yaptığı çağrının ardından gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Çorum’da pandemi sürecinde sosyal yardım olarak 150 milyon liralık bir desteğin sağlandığını açıklayan Milletvekili Ceylan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ekonomik gelişmelere de değinerek, “dünyana önemli ülkelerde bile gerileme varken, Türkiye ekonomisinin 3.6 gibi bir büyüme göstermesi, ekonomimizin sağlam temeller üzerinde oturtulduğunun bir işaretidir” dedi.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dünyanın ilk 10 gülçü ekonomisine sahip ülkesi olma yolunda koşar adımlarla hedefine ilerlediğini kaydeden Ceylan, Türk Milletinin kendilerinden dualarını esirgememelerini isterken, Çorumlu hemşehrilerine verdikleri desteklerden dolayı bir kez daha teşekkür etti.

Bir cevap yazın