DENETİM EKİPLERİ SIKI ÇALIŞIYOR

Çorum Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü koordinesinde kurulan Mahalle Denetim Ekipleri’nin çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
Yapılan açıklamaya göre, 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle merkez ve ilçelerinde 787 adet ihbar alındı. Bu ihbarların 68’i asılsız ya da mükerrer ihbar olurken, geriye kalan 719 ihbar denetim ekiplerine bildirildi ve gerekli işlemler yapıldı. Bununla birlikte yine il merkezi ve ilçelerinde Mahalle Denetim Ekipleri’nce 50616 kişi denetlendi. Ayrıca denetim ekipleri 40091 işyeri ve kişileri gerek gelen ihbarlar neticesinde gerekse resen denetledi ve gerekli uyarıları yaptı. İzolasyon kurallarına uymayan kişilere tutulan 355 adet tutanak İl Hıfzıssıhha Kurulu’na gönderildi. Maske, temizlik ve mesafe kurallarını ihlal eden 6745 işyeri ve kişiler için birinci ihlal uyarısı yapıldı.

İl Salgın Denetim Merkezi Saha Denetim ekipleri evlerinde karantinada olmaları gerekirken izolasyon kurallarına aykırı hareket eden 9 kişi tutanakla tespit edilip kalan izolasyon sürelerini yurtta karantinada geçirmeleri için yurda yerleştirilerek karantina altına alındı.