2 İLÇEYE SPOR YATIRIM SÖZÜ!

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sungurlu ve İskilip İlçelerine spor yatırımı yapılacağını müjdeledi.

Eşinin bir yakınına başsağlığı ziyareti için Çorum’a gelen Bakan Kasapoğlu, AK Parti İl Başkanlığı, Çorum Valiliği ve Çorum Belediye Başkanlığı’nı da ziyaret etti.

AK Parti ziyareti sırasında ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve parti teşkilatlarıyla da görüşen Bakan Kasapoğlu, basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda da bulundu.

Türkiye’de gençliğin ülkenin en büyük umudu olduğunu ve yapılacak olan yatırımlarla spor alanında büyük gelişmelere imza atılacağını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sporu tabana yaymak, gençlerimizi bu anlamda dolaylı bir şekilde hazırlamak ülkemizin aydınlık yarınlara olan yürüyüşüne katkıda bulunmak için elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği her zamanki gibi en büyük ilham kaynağımız” dedi.

Türkiye’nin sadece bir kaç alanda değil, sanayisi ile ekonomisi ile sağlığı ile eğitimi ile sporu ile kültürü ile her alanda zirveye oynayan bir ülke olduğunun altını çizen Bakan Kasapoğlu, bakanlık olarak ülkenin dört bir tarafına tüm halkı kucaklayacak şekilde çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi.

Gençliğin Türkiye’nin en büyük umudu olduğunu anlatan Kasapoğlu, 20 milyon genciyle Türkiye’nin dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkesi olduğunu belirtti.

Çorum’daki gençlik yatırımlarının tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Kasapoğlu, “Gerek Çorum’umuzda gerek ilçelerimizde gençlik için yatırımlarımız spor yatırımlarımız birer birer yükselmeye başlıyor. Söz verdiğimiz gibi önümüzdeki süreçte imzasını önümüzdeki günlerde Bakanlığımızda akdedeceğiz. Çorum’umuzun Sungurlusuna yarı olimpik yüzme havuzu güreş eğitim kampını da en hızlı şekilde kazandıracağız. İskilip de Çorum’umuzun çok özel ilçesidir. Orada havuzumuz gençlik merkezimiz ve oraya inşa edeceğimiz semt sahamızla zirveye olan iddiamızı da sizlerle birlikte güçlendirmiş olacağız. İskilip için İskilip halkı için hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın