KAVUNCU: 100 YILLIK ÖZLEMİMİZ

KAVUNCU: 100 YILLIK ÖZLEMİMİZ

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Tımarlı Sulama Projesinin bölge insanının 100 yıllık özlemi olduğunu söyledi.

Bu hayalin AK Parti tarafından gerçekleştiriliyor olmasının ayrıcalığını ve mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Kavuncu, proje sonunda 80 bin dönüm arazinin suya kavuşacağını ifade etti. İskilip, Bayat, Sungurlu ve Uğurludağ İlçelerinin projeden yararlanacağını kaydeden Kavuncu, “1985 yılında Rahmetli Turgut Özal zamanında başlanan proje 35 yıl sonra tamamlanacak. Bugün bölgemiz, ilimiz ve ülkemiz için çok önemli projelerimizden birini yerinde inceledik, bilgiler aldık. 35 yıl önce bizi heyecanlandıran, bu bölgeyi adeta Çukurova’ya çevirecek projede 2015 yılına kadar herhangi bir çalışma yapılmamıştı. Yaptığımız girişimlerle 2018 yılından sonra da tekrar çalışmalara başlandı. Ödenek probleminin olmadığı Tımarlı Sulama Projesinin ilk etabının tamamlanmasıyla öncelikle 30 bön dönüm arazi, proje tamamlandığında ise 80 bin dönüm arazimiz sulu tarıma geçmiş olacak.” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN YAKIN TAKİBİNDE

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Tımarlı Sulama Projesini Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yakından takip ettiğini söyledi. 2019 yılında Kızılcahamam’da yapılan 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında İskilip Yolu ve Tımarlı Sulama Suyu Projesini hazırladığı bir raporla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğunu ve bu raporun hemen akabinde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye talimat verdiğini hatırlatan Erol Kavuncu, “Tımarlı Sulama Suyu Projemize destek veren, projeyi yakından takip ettiğini bildiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

TARIM GELİRLERİ ARTACAK, HEMŞEHRİLERİMİZİN YÜZÜ GÜLECEK

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Tımarlı Sulama Suyu projesinin tamamlandığında bölge halkına yıllık 30 Milyon TL ilave getirisi olacağını ifade etti. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kavuncu yaptığı açıklamada projenin bölge halkının yüzünü güldüreceğini belirterek “Tımarlı Sulama Suyu Projesi tam olarak hizmete girdiğinde 15 bin kişiye de istihdam imkanı sunacak. Topraklarımız bereketlenecek. . Ürün rekoltesi, ürün kalitesi ve katma değerine kadar halkımızın refah düzeyi de artacak. Kısa ve  orta vadede daha başka projelerimiz de var. İnşallah onları da hayata geçireceğiz. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Sayın Valimize, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.” dedi.