TIMARLI 4 İLÇEYE HAYAT VERECEK

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Tımarlı 2 olarak adlandırılan sulama suyu projesinin yakın takiplerinde olduğunu, projenin tamamlanması için büyük bir gayretle çalıştıklarını söyledi.

Yapımına 1985 yılında başlanan projenin takiplerinde olduğunu vurgulayan Kavuncu, “80 bin dönüm araziyi sulu tarıma kavuşturacak ve bölgeye yılda 24 Milyon 600 bin TL’lik ek katkı sağlayacak olan Tımarlı Sulama Suyu 2. Etap Projesinin en kısa sürede tamamlanması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Tolga Gökhan Diri, DSİ 52. Murat Bingöl, DSİ 54. Şube Müdürü Murat Şerbetçi, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, AK Parti Bayat İlçe Başkanı Fatih Balcıoğlu, AK Parti İskilip İlçe Başkanı Yusuf Kaya, DSİ ve yüklenici firma yetkililerinden brifing aldı. Daha sonra sahada incelemelerde bulanan heyet sulama kanal çalışmalarını yerinde gördü.

Kanal çalışmaları esnasında açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, projenin ödenek probleminin olmadığını 2021 Mayıs ayı itibariyle 30 bin dönüm arazinin suya kavuşacağını 2022 yılında da toplam 80 bin dönüm arazide sulu tarıma geçileceğinin altını çizdi.

Heyet daha sonra Saray Köyüne geçerek AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu tarafından verilen mevlit yemeğine katıldı.