BELEDİYE İŞÇİSİNE 585 TL ZAM!

İskilip Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilerin maaşına 585 TL zam yapıldı.

İskilip Belediyesi Personel Ltd. Şti. ile Belediye-İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

2 yıl süreli imzalanan 168 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi gereğince bütün işçilerin ücretlerine ilk 1. altı ay %20 net zam yapıldı. Kalan 6’şar aylar için ayrı ayrı olmak üzere enflasyon oranında zam yapılacak.

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Şen ile birlikte imzaladığı protokol hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Sülük, “Ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntıları göz önüne alarak, Belediye-iş sendikası ile imzaladığımız toplu sözleşme gereği belediye işçilerimize Aralık ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 20 oranında yani 585 lira zam yapmış bulunmaktayız. Tüm işçilerimize hayırlı uğurlu olsun. İşçilerimizin alınteri olan maaşlarını aileleri ile sağlıklı ve mutlu günlerde tüketmelerini temenni ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Şen de toplu iş sözleşmesinde emeği geçen başta Belediye Başkanı Ali Sülük olmak üzere herkese teşekkür etti.

Bir cevap yazın