KİMSE ÜLKEMİZİ BİLİNMEZE SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞMASIN

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız parti il binasında basın toplantısı düzenledi.

İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Kemal Kılıçdaroğlu ve Alaattin Çakıcı arasında yaşanan gerginliğe istinaden “Cumhurbaşkanının, Adalet Bakanının Savcıların görevlerini yapmalarını; bu ruh hastası hakkında gerekli hukuksal süreçleri biran önce başlatmalarını bekliyoruz” dedi.

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, “Ne yazık ki dün, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, varlığını neye borçlu olduğunu çok iyi bildiğimiz, ismini dahi anmaya tenezzül etmeyeceğimiz bir cezaevi müdavimi tarafından ağır ifadeler kullanılmış, ölüm tehditleri yapılmıştır. Kimse Türkiye’yi 90’lı yıllarda olduğu gibi siyaset-mafya-ticaret ekseninde yönetmek istemeye kalkmasın. Ülkemizi bilinmezliklere götürmeye çalışmasın. Ne güçleri ne nefesleri yeter. Türkiye Cumhuriyeti, 21. yüzyılda toplumsal barışın kalıcı hale getirilmesi için tüm terör örgütleri ve yeraltı suç örgütleriyle mücadeleyi ödün vermeksizin sürdürecektir” açıklamalarında bulundu.

“Mücadele azmini Kuva-i Milliyeden alan, Emperyalizme boyun eğmeyen yedi düvele karşı savaşan, Milliyetçiliği Kıbrıs’ın Beşparmak dağlarına yazanlarız” diyen Mehmet Tahtasız, “İktidarın samimiyetini bu olaya göstereceği tepkiden anlayacağız. Bu ülke; korkusuz, yüreği ülke sevgisiyle dolu, yarınlara umutla bakan milyonlarca aydınlık insanların vatanıdır. İşte bizi ayakta tutan da budur. Cumhurbaşkanının, Adalet Bakanının Savcıların görevlerini yapmalarını; bu ruh hastası hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz. Bu ülkenin üreten emekçilerine, üretime sebep olan iş insanlarına, namusuyla devletini kollayan memurlarına, helal para kazanıp vergisini ödeyen gerçek vatansever milyonlarına saygı ile duyururuz. Emperyalist güçlere boyun eğmemişiz ki, medet umduklarına bakın hele Türkiye’de özgürlük hakim olacak. Türkiye’de Adalet hakim olacak. Türkiye’de eşitlik hakim olana dek mücadelemiz sürecek” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın