KARAPIÇAK, MECLİSE KONUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak, İl Genel Meclisi toplantısına katılarak, İl Özel İdaresi’nin 2021 yılı bütçesi ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Konuşmasına İl Özel İdaresi 2021 Yılı bütçesinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek başlayan Karapıçak, “Bütçe miktarının mevcut 2020 yılı ile aynı olması (Yüzmilyon TL) ve bütçenin büyük kısmını cari harcamalardan oluşması son yıllarda köylerimize yapılan yatırımların büyük bir kısmını KÖYDES projesi kapsamında İlimize ayrılan ödeneklerden gerçekleştirildiği görülmektedir” dedi.

Bu kapsamda 2020 Yılı KÖYDES projesi kapsamında Çoum’a ayrılan ödenek miktarının 44 milyon 188 bin 333 TL olduğunu belirten Karapıçak, İl Özel İdaresi personelinin gayretleri ile şu ana kadar yatırımların gerçekleşme oranının %85 civarında olduğu görüldüğüne dikkat çekti.

Çalışan tüm personele teşekkürlerimi sunan Karapıçak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Köylerimizi daha yaşanabilir hale getirmek için gelen sınırlı miktarda ödeneklerin adaletli bir şekilde dağıtımının sağlanması, katma değer getirisi olan projelere öncelik verilmesi sağlanmalıdır.

İlimizin önemli bir bölümünün Kuzey Anadolu Fay Hattında bulunduğu malumunuz. Özel idaremizin Deprem hazırlıkları, kırsaldaki konut ve kamu binalarının Depreme dayanıklılıklarının belirlenmesi, güçlendirme, yıkım ve yeniden inşa çalışmaları konusunda vakit kaybetmeden bir çalışma başlatması hayati derecede önem taşımaktadır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid19 virüsü doğal olarak Ülkemizi de etkisi altına almıştır. İlimizdeki vaka artışları tedirgin edici boyuta ulaşmıştır. Herbiri bölgesinde kanaat önderi olan siz değerli İl Genel Meclisi Üyelerimizin vatandaşı bilinçlendirme noktasında daha aktif rol alması son derece önemlidir.

Son olarak pandemi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavisi devam eden vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

2021 Yılı bütçemizin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum. Muhterem heyetinizi saygı ile selamlıyorum.”

Bir cevap yazın