32 YILDIR OTO YEDEK PARÇASI ÜRETİYORLAR

Sungurlu’da faaliyet gösteren Hüsamettin, Cemalettin ve Yusuf Arayıcı kardeşlerin sahip olduğu APRES Arayıcı Otomotiv Yedek Parça firması, 32 yıldır ilçede otomotiv yedek parçaları üretiyor.

İlçenin sayılı firmalarından olan APRES Arayıcı Otomotiv Yedek Parça, Türkiye’nin en üst kalite otomotiv yedek parça üreticilerinden biri haline geldi.

1988 yılında Hüsamettin Arayıcı tarafından kurulan APRES, şimdi üç kardeş Cemalettin ve Yusuf Arayıcı ile yoluna devam ediyor. İlçe de küçük bir yedek parça imalathanesi olarak hayatına başlayan firma şu anda Türkiye’nin en üst kalite otomotiv yedek parça üreticilerinden biri olmayı başardı. Her geçen gün büyüyen firma 12 bin metrekare alanda 20 personel ile 80 çeşit oto yedek parçanın üretimini gerçekleştiriyor.

Firma kurucusu Hüsamettin Arayıcı, muhabirimize yaptığı açıklama da, 32 yıldır oto yedek parça üretimi yaptıklarını söyledi. Arayıcı, kardeşleri Cemalettin ve Yusuf Arayıcı ile kurmuş olduğu firmayı her gün daha da yukarıya taşımaya devam edeceklerini belirtti.

Hüsamettin Arayıcı, “Sungurlu’da küçük bir yedek parça imalathanesi olarak hayatına başlayan firmamız şu anda Türkiye’nin en üst kalite otomotiv yedek parça üreticilerinden biri haline geldi. 2003 yılından beri de yine Sungurlu’ da ki yeni binamızda faaliyet göstermekteyiz. 20 kişilik kadromuzla Türkiye’nin her köşesine hizmet vermeye devam ediyoruz. Aynı zamanda ABD, Rusya, Mısır, Cezayir, Tunus ve çeşitli Orta Doğu ülkelerine ihracat gerçekleştiriyoruz. Her hangi bir ürünü sıfırdan üretmek yani soyut bir fikri somut hale getirmek çok büyük bir serüven. Her aşamasında ki sanatı gözler önüne serebiliyorsunuz ve sonuç olarakta ortaya özgün parçalar çıkıyor. Ürettiğimiz ürünler grubu Rot, Terazi Kolu, Kaput Menteşesi de dahil olmak üzere 80 çeşit ürün üretiyoruz. Ülkemizin üreteceği TOGG markalı aracın üretim çeşidimiz olan ürünlerden üretip yan sanayisine destek olacağız.

FABRİKAMIZI BÜYÜTECEĞİZ

Üretim alanımız ise 9000 metrekare açık ve 3000 metrekare kapalı alanımız var. Üretimimizi ve verimliliğimizi artırmak amacıyla fabrikamızı büyüteceğiz. Arazimizin bir kısmına yaklaşık 2000 metrekare daha kapalı alan inşa edeceğiz. Ülkemizin yerli üretim firmalarından biri olarak daima yenilikçi ve güvenilir olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“İMAJIMIZI ARTIRMAYA ÖNEM VERİYORUZ”

Arayıcı, “Vizyonumuz beklentilerin üzerinde yaratıcı hizmet sunmaktır. Misyonumuz ise şirketimizin sürdürülebilir ve istikrarlı büyüme stratejisine dayanarak, çalışanlarımızla ve diğer paydaşlarımızla sinerji içerisinde, inovasyon ve teknolojiyi kullanarak geliştireceğimiz yeni uygulamaları sektörde ilkler arasında hayata geçiren kurum olmayı hedefliyoruz. Ürün geliştirme, müşteri hizmeti, iş konsepti açısından katılımcı bir anlayışla sürekli olarak yeniliklerle pazarda farklılık ve rekabet avantajı yaratmayı; süreç iyileştirmeleri için katılımcılık ve ekip çalışması ile işleri “daha yalın, daha hızlı, daha hesaplı” yapacak önlemleri ve yöntemleri geliştirmeyi temel kurumsal stratejilerimiz olarak belirlemiş bulunmaktayız. APRES, stratejik planları doğrultusunda, kurulduğu günden bu yana sektördeki konumunu güçlendirmeye, yurt içinde bilinirliğini ve imajını artırmaya önem vermektedir.” ifadelerini kullandı.