DODURGA’DA SPOR TESİSLERİNE BAŞLANIYOR

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya, Dodurga’da ihaleleri gerçekleşen spor yatırımlarının inşaatına başlanacağını açıkladı.

Milletvekili Kaya, Dodurgalı gençlerin faydalanacağı spor yatırımlarını birebir takip ederek ihalelerini gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Dodurga’nın ihtiyacı olan Sentetik Çim Saha ve Spor Salonu ihtiyacını Milletvekilleri, İl Başkanı, Dodurga Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na ilettiklerini ve Belediye Başkanı ile birebir takip ederek bugün ihalelerini gerçekleştirdiklerini duyuran Milletvekili Kaya, Sentetik Futbol Sahası ve yanına 2 adet soyunma odası ve 480 kişilik Portatif Tribününün 3 milyon 245TL ihale bedeli ile ihale edilerek 270 gün gibi kısa bir sürede tamamlanarak ilçe halkının hizmetine sunulacağını vurguladı.

Dodurga’nın büyük bir eksiklerinden biri olan Spor Salonu ihtiyacını da, 900 metrekareye sahip olacak şekilde 2 milyon 950  TL ihale bedeli ile ihale edildiğini anlatan Milletvekili Kaya, Spor Salonu’nun da 270 gün gibi kısa bir sürede inşaatının tamamlanacağını kaydetti..

Kaya, “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz başta olmak üzere Toplamda Dodurga’mıza 6 milyon 500 bin TL gibi büyük bir yatırım ile hem gençlerimize, hem hemşehrilerimize,  spor anlamında ve sosyal anlamda güzel bir hizmet sunacağız. Dodurga’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Milletvekili Kaya, yatırımların Dodurga’ya gelmesinde başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na da teşekkür etti.